081220251.jpg

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев откри днес два STEM центъра в Пазарджик - в  Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт и в Средно училище "Петър Берон".

В двете училища в община Пазарджик със средства от Плана за възстановяване и устойчивост са оборудвани нови кабинети, в които учениците ще могат да изследват, експериментират и прилагат знания по математика, информатика и природни науки.

Гости бяха, областният управител Валентина Кайтазова, кметът на община Пазарджик Петър Куленски, началникът на Регионално управление на образованието Дора Дулчева-Величкова и проф. д-р Цветана Александрова Стоянова, заместник-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики в Университет за национално и световно стопанство.

Убеден съм, че този STEM център ще мотивира учениците да учат повече, особено в областта на математиката и технологиите, каза министър Вълчев при откриването на центъра в Професионална гимназия по икономика и мениджмънт.

Напоследък имам радостта да откривам STEM центрове в редица училища и виждам как това преобразява техния облик. Радвам се, че тук откриваме и обновен кабинет по английски език и спортна площадка, защото учениците не само ще учат, но и ще спортуват активно, отбелязва министърът на образованието при визитата си в Средно училище "Петър Берон" в Пазарджик.

През ноември министър Вълчев откри две изцяло обновени и модернизирани училища в Пещера.



  


Cheta