251120191.jpg

Ученици и учители от България, Португалия, Литва и Турция, гостуваха днес на Областния управител Стефан Мирев. Всички те са участници в международния образователен проект по Еразъм+/Ключова дейност 2 – „Стратегически партньорства“.

„Стефан Захариев“ е координатор по проекта, а партньори са ОУ „Отец Паисий“, с. Гелеменово, Агрупаменто Де Есколас от гр. Де Монтемор -  О – Ново , Португалия, Сенамиетсио Мокикла от гр. Плунгес, Литва  и Ито Сехид Ер Дурсун Сиваш Илкокулу от гр. Истамбул.

Радвам се да ви посрещна в Областна администрация Пазарджик и да ви приветствам с „Добре дошли“ в нашата красива област. Проектът, който изпълнявате по програма „Еразъм +“ е поредното успешно партньорство на училище „Стефан Захариев“ гр. Пазарджик с училища в Португалия, Литва и Турция. Радвам се, че работите и се забавлявате едновременно, изпълнявайки дейностите по проекта. Пожелавам Ви да се чувствате удовлетворени, от това което правите и споделяте в общуването по между си. Нашите учители и ученици има какво да покажат на своите колеги и приятели. Надявам се да създадете трайни контакти, които ще ви бъдат изключително полезни и за в бъдеще“, каза по време на срещата Областният управител Стефан Мирев. Той допълни, че Правителството ще продължи да работи за подобряване на образователната инфраструктура и повишаване възнагражденията на работещите в образователната система.

Началникът на РУО Пазарджик също поздрави участниците в проекта и сподели постигнатите добри резултати от прилагането на Механизма за приобщаване на децата и учениците в образователните институции в област Пазарджик. Основните цели и дейности по проекта са свързани с :

  1. Подпомагане на социалното включване на младите хора от уязвими групи и борба с дискриминацията.
  2. Международно сътрудничество и възпитаване в толерантност.
  3. Повишаване на мотивацията на младите хора и развиване на умения за учене.

Основните теми на дейностите по проекта са:

  1. Изследване на културното наследство на партньорите.
  2. Установяване на международни връзки и сътрудничество за подпомагане на междукултурното учене и преподаване.
  3. Въвеждане на иновативни методи на преподаване и учене:

 –  Учене чрез правене за усвояване и развитие на основни умения и компетентности.

-           Учене на открито.

-           Учене чрез игри.

-           Интердисциплинарно учене и преподаване.

-           Театърът като метод на преподаване.

Продължителността на проекта е 24 месеца – от 01.09.2019 г. до 31.08.2021 година. През следващата седмица предстои обсъждането и приемането на програмата за бъдещите дейности на партньорите през 2020 и 2021 година.



  


Dostypno Za Vas